Woolmark Semineri

Woolmark.jpg (700 KB)

The Woolmark Company İş Geliştirme ve Lisanslama Koordinatörü Gülay GÖKBAYRAK, 24 Aralık 2020 tarihinde zoom linki aracılığı ile Tasarım Bölümü öğrencilerine “WAC & WPC -Wool  Appreciation Course & Woolmark Performance Challenge” başlıklı seminer vermiştir. Semineri izlemek için https://youtu.be/K_OjXVmJw2w lütfen bağlantıyı inceleyiniz.

Seminerin açılışı Woolmark’ın tekstil ve moda sektöründeki yerinin anlatılmasıyla başlamıştır. Seminer, yün lifinin yaşamsal döngüsünün şekil ve video gibi görsellerle desteklenerek anlatılması ile devam etmiştir. Seminer, öğrencilerin derslerine de önemli bir katkı sağlamıştır. Seminere olan ilgi, seminer sonunda soru soran öğrencilerin oldukça fazla olmasıyla görülmüştür.

Tasarım Bölümü öğrencilerinin mesleki gelişimleri için dönüm noktası olabilecek bir fırsatı yakalama imkanı bulabilecekleri son bölümde Woolmark’ın 2017 yılından beri sürdürdüğü “Woolmark Performance Challenge” hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Geçmiş yıllarda bu yarışmayı katılmış olanların deneyimlerinin de yansıtıldığı bu bölümde yarışma hakkında detaylı bilgiler verilmiştir. Yarışmanın temel felsefelerinden biri katılmak istediğini belirten her öğrenciye mesleki geliştirme eğitimlerini uluslararası bir platformda uzaktan erişim ile vermeyi sürdüren Woolmark, her yıl işbirlikçi ağını genişletmektedir.

Yarışmaya katılmak istediğini bölüme bildiren tüm öğrencilerimize her yıl Tasarım Bölümü olarak ek eğitim ortamları yaratarak biz de destek vermekteyiz.

2019 WPC finalistleriyle tanışmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=1sH4uSxruG0

Woolmark Performance Challenge 2021 izlemek için aşağıdaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=4sQY_QGCXw4&feature=youtu.be

 

 


Bu sayfa Fashion Design tarafından en son 28.12.2020 18:08:43 tarihinde güncellenmiştir.

Moda Tasarımı Programı

HIZLI ERİŞİM